Vicks Krem Faydalı Diye Biliriz Ama, Bu Kadar Farklı Kullanım Alanlarını Öğrenince Şaşıracaksınız!


Vicks, milyonlarca insan tarafından bilinen ve yüz yıldan fazla bir süredir kullanılmakta olan ,çok faydalı bir kremdir .İçinde kafur (kafur ağacından elde edilen madde), okaliptüs yağı, mentol, Hindistan cevizi yağı, timol (antibakteriyel özelliği olan bir yağ asidi) , terebentin, sedir ağacı yaprağı yağı bulunmaktadır . Son zamanlarda, bu merhemi kullanmanın birçok şaşırtıcı yolu ortaya konulmuştur.İşte, Vicks kremin alışılmadık kullanımlarından bazıları:

Vicks’in bileşiklerinden biri olan Thymol’un antibakteriyel ve antiseptik özellikleri, bu merhemi parmak mantarı tedavisinde kullanmanızı sağlar. Tek yapmanız gereken sorunlu mantarları ortadan kaldırmak için ayak parmaklarınızı ovmaktır.Şaşkın olabilirsiniz, ancak Vicks güneş yanığı söz konusu olduğunda kaşıntı ve ısınmayı hafifletmeye yardımcı olabilir. Vicks’i bir süre buzdolabına koyun ve daha sonra rahatlatmak için soğuk merhemden kalın bir tabaka uygulayınNot – Vicks’i kırık veya kabarmış deride ve çocuklar üzerinde kullanmayın.

Vicks petrol jöle içerir, bu nedenle kuru dudaklarınızı yumuşatmanıza yardımcı olur. Dahası, içeriğindeki mentol, doğal olarak dudaklarınızı dolgunlaştıracaktır.Alnınıza ve şakaklarınıza biraz Vicks uygulamak ve hafifçe ovmak, baş ağrısı ve migreni önlemeye ve rahatlatmaya yardımcı olabilir. Mentollü kokusu başın içindeki basıncı serbest bırakarak ağrının hafifletilmesine yardımcı olur.