Üstü Kalsın Fıkrası

Adamın biri bir gün bara gider ve barmene :

-Hey barmen bana bir bira. Barmen :

-Buyrun efendim, der. Adam bir dikişte birayı içer ve taakk diye masaya bardağını vurarak :

-Borcum kaç lira. Barmen :

-On lira, der. Adam demir on tane bir liraları üst üste dizerek elinin tersiyle vurur dağılan paraları barmen ya sabır diyerek teker teker toplar. Aynı adam ertesi gün yine gelir ve üç bira ister borcunu sorar. Barmen :

-Otuz lira, der. Yine paraları üst üste koyar elinin tersiyle vurur. Çok sinirlenen barmen müşteri velinimettir der ve yenide paraları toplar. Bu adamın yaptığı olaylar art arda devam eder en sonunda sinirlenen barmen bu adam bir daha bara gelip aynı şeyi yaparsa çök kötü dayak atacağına dair kendi kendine yemin eder. Ertesi gün adam yeniden gelir ve on bir tane bira içer ve borcunu sorar ve barmen :

-110 lira, der. Barmen tam adama yumruk atacakken adam cebinden 1000 lira kağıt para çıkartır barmen şaşırır ve ulan der şu adama bir oyun oynayım. Daha evvelden adamın ona vermiş olduğu bozuk paraları üst üste dizip elinin tersiyle vurarak dağıtır ve ekler :

-Buyrun efendim paranızın üstü. Adam barmene bakıp alaycı bir şekilde gülerek :

-Üstü kalsın, der.

BONUS FIKRA

Mola Bitti

Adamın biri hayatı boyunca küfür etmiş. Sonunda adam ölmüş. Adamı cezalandırmak için cehennemin ceza odalarında zebaniler tarafından dolandırılıp sorular soruyorlarmış 1. odada yanan insanlar 2. odada kesilenler … devam ederken bizimki korkmuş hiç birini istememiş. En son odada ise yarı beline kadar pisliğe batmış insanlar ve ağızlarında birer sigara cezalarını çekiyorlarmış. Bizimki hemen atlamış :

-İşte işte beni buraya koyun. Cezamı çekerim, demiş. Neyse aradan 15 dakika geçtikten sonra zebaniler gelmiş. Ve :

-Tamam artık dinlendiniz yeter. Şimdi amuda kalkın, demiş.

Resimli Fıkra

Resimli Fıkra

Resimli Fıkra