Tren Bekliyorum Fıkrası

Bir bayanın yatak odasındaki gardrop bozuktur. Evin yanında bulunan istasyondan tren geçince kapağı açılmaktadır. Bunun için bir gün bir marangoz çağırır. Marangozu yatak odasına götürür ve dolabı gösterir. O anda bir tren geçer ve gardrobun kapağı kendiliğinden açılır. Marangoz menteşelere, kilide bakar. Hanımefendi buradan gardrobunuzun nesi olduğunu anlayamadım. Şimdi ben içine gireyim ve siz kapağı kapatın, böylece ben içeriden bakarım belki böyle anlarım der. Marangoz içeri girer, kadın kapağı kapatır. O anda kapı çalar. Kadın kapıyı açar. Kadının kocası gelmiştir. Kocası doğru odasına gider ve üstünü çıkarıp asmak için gardrobunu açar. Bir bakar ki gardropta bir adam. Kızarak adama bağırır. “Ne işin var senin burada” der. Marangoz korkmuş bir vaziyette cevap verir.

“Şey beyefendi ne desemki, şimdi size burada tren bekliyorum desem inanır mısınız?”

BONUS FIKRA

Yarış Atı

Kocasının ceplerini karıştırırken bir kağıt parçası buldu. Üzerinde “Leyla” yazıyordu, bir de telefon numarası vardı. Akşam, kağıdı göstererek sordu:

– Bu kimin numarası?

– Aa, bilmiyor musun, ünlü yarış atı bu. Bu hafta ona oynadım.

On gün sonra koca eve dönünce, karısı elindeki kepçeyi kocasının kafasına indirdi. Bir an da neye uğradığını şaşıran adam:

– Sen ne yaptığını sanıyorsun beni öldüreceksin şaşırdın mı? Kadın kızgın ve kendinden emin bir ifade ile:

– O ünlü yarış atı Leyla var ya, dedi. İşte o aradı seni…

Resimli Fıkra

Resimli Fıkra

Resimli Fıkra