Temizliği Pratik Hale Getirecek 6 Yöntem


1-Panjur temizliği bizi fazlasıyla zorlamaktadır özellikle de temizlik beziyle temizlemeye çalışıyorsak. Devamlı kazara bir bölgelere takılan temizlik bezinin yerine elimize taktığımız eski bir çorapla panjurları temizlemek hayatımızı kolaylaştıracaktır.
2-Pişirme kaplarını kolayca yıkamak için, bir alüminyum folyoyu buruşturup icra ettiğinız bir top ve birazcık deterjan kullanabilirsiniz.
3-Pirinç kapları parlatmak için, yüzeye birazcık ketçap sürün ve sürdüğünüz ketçabı sünger yardımıyla yüzeye dağıtıp ovalayın. Daha sonra, artıkları temizlemek için bir bez kullanın ve arkasından pirinç kabı sudan geçirin. Sadece ketçabın yetmediği durumlarda biraz tuz ekleyerek işlemi uygulayabilirsiniz.
4.Pencereleri Temizlemek İçin Kabartma Tozu (Sodyum Bikarbonat) ve Sirke
5-Tuvaleti temizlemeye başlamadan önce yapacağınız minik bir hazırlık, kirlerin daha rahat çıkmasına yardımcı olacaktır. Bunun için, bir miktar kağıt havlu üzerine birazcık sirke dökmelisiniz. Sirkeyle ıslattığınız kağıt havluları tuvaletin içine yerleştirip birkaç saat süresince beklemeye alın. Daha sonra, yapmanız gereken tek şey kağıt havluları tuvaletin içinden almak.
6-Musluklarınızı parlatmak için yapmanız ihtiyaç duyulan tek şey üzerlerine birazcık diş macunu sıkıp bir bez ya da sünger yardımıyla temizlemek.