Sırrı hala ortaya çıkartılamamış5 korkutucu olay


1 Aralık 1948’te Avustralya’nın Somerton sahiline kimliği belirsiz bir ceset vurdu. Durumu fark edenler hemen polisi aradı ve ölü, otopsi için morga alındı. Ceset sahilde bulunmasına rağmen oldukça iyi bir durumdaydı. İşin ilginç yanı üzerinde bir takım elbise bulunmaktaydı. Yapılan otopside adamın zehirlenerek öldüğü belirlendi. Araştırmalarını genişleten doktorlar cesedin takım elbisesinde bir kâğıt parçası buldu. Bu kâğıtta tek bir cümle yazmaktaydı ‘’Tamam Shud’’. Daha sonra yapılan incelemelerde bu kağıdın bir kitaptan koparıldığı belirlendi. Bu kitap Ömer Hayyam’ın şiir kitaplarının biriydi.‘’Tamam Shud’’ ise ‘’Bitti, tamamlandı’’ anlamına geliyordu. Cesedin nereden geldiği asla öğrenilemedi.


Max Headroom yayını:22 Kasım 1987 tarihinde ABD’de belki de şimdiye kadar yapılmış en ilginç yayın yapıldı. Olay şöyle gerçekleşti: Saat 21.15 sularında Amerikan WGN kanalının yayını birden kesilir ve 80’lerin meşhur televizyon şovu karakteri Max Headroom’un maskesini takan bir adam yayına girer. Kamera karşısında kimsenin anlamadığı şeyler söyleyen ve garip hareketler yapan adam 28 saniye boyunca yayında kalır. Yayın daha sonra reji tarafından kesilir. Fakat gece daha bitmemiştir. Bu sefer 23.15’te başka bir kanalda yayına giren maskeli adam görevlilerin durumu fark etmemesi sonucu tam 88 saniye yayında kalır.Olayı inceleyen bilir kişiler bu yayına sızma girişimlilerinin kesinlikle amatör bir iş olmadığını söylerler. Bunu beceren adam kesinlikle profesyonel olmalıdır. Fakat uzun süren soruşturmalar bu işi kimin/kimlerin yaptığını bulmaya yetmeyecektir.

Spekülasyonlara göre Beatles’ın basçısı Paul McCartney bir trafik kazasında ölür. Grubun dağılmasını önlemek için ona tıpa tıp benzeyen bir ikizi bulunur. Bu iddiayı ortaya atanlar ‘’eski ve ‘’yeni’’ Paul McCartney fotoğraflarından yola çıkıyor. Ayrıca grubun ünlü şarkılarından ‘’I’m So Tired’’ı geriye doğru çalarsanız “Paul is a dead man, miss him, miss him” (Paul ölü bir adam, onu özlüyorum, onu özlüyorum) cümlesini duyacağınızı iddia edenler de var.

. UVB-76 radyo istasyonu:Rusya’da bulunan bu istasyonun seslendirdiği şeyler sadece tek hecelik kelimeler, rakamlar ve harfler. Arada bir radyoda belli belirsiz insan sesleri de duyuluyor. Nerede konumlandığı bilinmeyen UVB-76 radyosunun yayın amacı hiçbir zaman öğrenilemedi. Bazıları bunun istihbarat örgütlerinin mesajlaşma aracı olduğuna inanıyor.