Önce Siz Başlattınız Fıkrası

Adamın biri iş başvurusunda bulunmuş. Görüşmeye çağırmışlar; görüşme sonuna doğru ortalama bir tip olduğu anlaşılan adama yöneticisi sormuş:

– “Peki beklentilerin ne? Seni ne tatmin eder?” Arkadaş saymaya başlamış:

– “Öncelikli olarak bir araba istiyorum, ayrıca şu anda bulunduğum dairenin kirası biraz fazla; onu da şirketin karşılaması iyi olur, maaş olarak da 3000$’dan aşağı çalışmam. Şirket yöneticisi dinler ve:

– “Biz sana son model bir Cherokee ve Tarabya’da bir villa vereceğiz, ayrıca bizim bu pozisyonumuz için planladığımız maas 6000$’dır,” demiş. Bizim elemanin gözleri fırlamış:

– “Şaka yapıyorsunuz”, demiş. Şirket yöneticisi yapıştırmış cevabı:

– “Önce siz başlattınız…”

BONUS FIKRA

Sen içmeyecek misin?

Bir kadınla bir adam ayrı ayrı arabalarında giderlerken çarpışırlar. İkisinin de arabası mahvolur ama şans eseri ikisi de hiç yara almadan kurtulur. Arabalarından sürünerek çıkarlar ve kadın adama bakıp:

– “Çok ilginç! Sen erkeksin ben de kadın. Arabalarımız mahvoldu ama ikimize de hiçbir şey olmadı. Bu belki de tanışıp, dost olup, hayatımızın sonuna kadar huzur içinde birlikte yaşamamız için bir işarettir?”, der. Müthiş heyecanlanan adam:

– “Evet, galiba haklısın” diye cevap verir. Şaşkınlıkla “Bak, arabam hurdaya döndü ama bir şişe şarap sapasağlam. Bu kesin bir işaret. Bu şarabı içip şansımızı kutlamalıyız” diye devam eden kadın, şarap şişesini adama uzatır. Adam şişeyi alır, açar ve yarısını içip kadına verir. Kadın hemen şişenin mantarını kapatıp adama geri uzatır. Bunun üstüne adam sorar:

– “Sen içmeyecek misin?” Kadın cevap verir:

– “Hayır, ben polisi bekleyeceğim!”

Resimli Fıkra

Resimli Fıkra

Resimli Fıkra