Kim Aptal Fıkrası

İki müdür odacılarından şikayet ediyormuş. İkisi de kendi odacısının daha aptal olduğunu iddia ediyormuş. Birbirlerine kabul ettirmeye bahse girmişler. Bir tanesi zile basarak odacısını çağırmış ve demiş ki:

-Al şu 50 bin lirayı, git bana en son model arabalardan birini al getir. Baş üstüne, diyerek çıkmış odacı kapıdan. Ardından diğer müdür kendi odacısını çağırmış:

-Git şimdi bizim eve bak bakalım ben evde miyim?

-Emredersiniz efendim , demiş ikinci odacı. Tam kapıda iki odacı karşılaşmışlar, onlarda müdürlerini çekiştirmeye başlamışlar. Biri demiş ki:

-Ya şu bizim müdür de çok salak, bana 50 bin lira verdi, git son model bir araba al gel dedi. Bugün pazar hiçbir yer açık değil ki!

-O da bir şey mi , asıl benimki benden evine gidip kendisinin evde olup olmadığını öğrenmemi istedi. Aptal adam, elinin altında telefon var açıp sorsana!

BONUS FIKRA

Çorap

Ayakları çok fena kokan biri, bir gün arkadaşına birlikte tiyatroya gitmelerini teklif etti.

“Hay hay, ama eve git, ayaklarını yıka ve temiz bir çorap giy. Söz mü”

Tiyatroya gittiler. Yerlerine oturdular. Aradan beş on dakika geçmeden etrafındakiler mendillerini burunlarına götürmeye başladı.

“Hani söz vermiştin?”dedi arkadaşı.

“Vallahi değiştirdim, inanmazsın diye kirlileri de cebime koydum. İşte bak!”

Haksız

ünlü bilge Sokrates’i yasalara karşı geldiği iddiasıyla hapishaneye götürüyorlardı. Karısı bu duruma ağlayarak tepki veriyordu. Kocamı haksız yere götürüyorsunuz! Sokrates:

Ahlama hanım dedi. Haklı yere götürüyor olsalardı daha mı iyiydi?

Resimli Fıkra

Resimli Fıkra

Resimli Fıkra