Erdoğan 15 Temmuz Darbe Gecesi İle İlgili Sırrı ilk Kez Açıkladı

Erdoğan 15 Temmuz Darbe Gecesi İle İlgili Sırrı ilk Kez Açıkladı
Erdoğan İlk Kez Söyledi: Kılıçdaroğlu’nun Adamı Darbecilerle Konuştu, Tanklar Yol Verdi. Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişimi gecesiyle ilgili bir detayı ilk kez Konya’da açıkladı: Kılıçdaroğlu, darbecilerin açtığı yoldan Bakırköy’e giderek neticeyi orada bekledi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan Konya’da konuştu ve 15 Temmuz darbe girişimi gecesi ile ilgili bir detayı açıkladı.
Erdoğan “CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu 15 Temmuz darbe girişimi gecesi darbecilerin açtığı yoldan Bakırköy’e gitti ve orada neticeyi bekledi” dedi.
Erdoğan’ın konuşması şöyle:

15 Temmuz’da 10 binlerce insan havalimanına gelmiş. Sormazlar mı bu adamlar burada neden toplandı. Adamı gidiyor tanklardaki subaylarla konuşuyor. Tanklar çekiliyor, beyefendiye yol açılıyor. Ondan sonra Bakırköy Belediyesi’ne gidip, orada kahve yudumlarken, televizyondan darbe sürecini izliyor.
“TANKIN ÜSTÜNE ÇIKIP BİR TİYATRO DA SEN OYNASAYDIN”

Siz demokrasinin namusunu 15 Temmuz’da darbe girişime tiyatro demek yerine; İstanbul’a indiğiniz ilk anda üzerine çıkıp milletinizle birlikte olduğunuzu ilan ederek kurtaracaktınız. Hani öyle diyordun “bir darbe olduğunda ilk tankın üzerine ben çıkarım” diyordun. Üstelik bu tank senin üzerine gelmiyordu. Başka istikamete gidiyordu. Çıksaydın ya üzerine Bir tiyatro da sen oynasaydın.

BU HABERİ DE OKUDUNUZ MU?
Cumhurbaşkanı Erdoğan belediye başkanlarının istifa ettirilmesini eleştiren Kılıçdaroğlu’na “Değişim ihtiyacı bizim tasarrufumuzdadır. Sana ne” cavabını verdi.Cumhurbaşkanı Erdoğan belediye başkanlarının istifa ettirilmesini eleştiren Kılıçdaroğlu’na yüklendi. “AK Parti’nin kendi içinde duyduğu değişim ihtiyacı bizim tasarrufumuzdadır. Kılıçdaroğlu sana ne! Dur bakalım tüm bu mekanizmalar senin başınane getirir?” dedi.Bak Kılıçdaroğlu adamlarına söyled. AK Parti kendi bünyesinde bazı yerlerde siyasi olarak değişim yapıyorsa bu senin anlamayacağın iştir. Bu atılan adımlar neler getirip götüreceğini ilerde göreceksin. Bu partimizin demokratik hakkıdır. Bize oy verenlere karşı sorumluluğumuzun gereğidir. Bu çerçevede belediyelerde bazı isimlerin değişmesi gerekiyorsa bunu da yaparız. Sana ne! Sana ne oluyor. Sen kendine bak! Sen kendi içindeki durumlara bak! Dur bakalım tüm bu mekanizmalar senin başınane getirir.