Hiçbir Okulda Öğrenemeyeceğiniz Gezegenimiz Hakkında 8 Şaşırtıcı Bilgi


1. Ay, dünyanın bir parçası olabilirdi Ay, dünyanın bir parçası olabilirdi bilim adamları, Ay’ın, gezegenimizin büyük bir nesne ile çarpışmasından dolayı ortaya çıktığını varsayarlar. Çarpışmadan sonra küçük bir dünya parçasının uydu haline geldiği düşünülüyor.
2. Dünyanın manyetik alanı değişiyor Dünyanın manyetik alanı değişiyor Dünyamızın manyetik alanını, sabit bir şey olarak algılamak için kullanılırız, ancak manyetik alan aslında değişiyor. Bilimsel araştırmaya göre, manyetik alan, 19. yüzyıldan bu yana yaklaşık 600 mil hareket etmiş ve güney yarım küredeki merkez, şu anda Güney Okyanusu’nun üzerinde yer almaya başlamıştır. Hareket hızı, yıldan yıla zirveye ulaşana kadar artar. Bundan sonra ise hareket tekrar yavaşlar. 3. Yer çekimi Yer çekimi dünya, kusursuz bir yuvarlak olmadığı için kütlesi eşit değildir. Kütlesindeki fark nedeniyle yeryüzündeki farklı yerlerde yer çekimi dalgalanmaları olur. Bu anormalliklerden biri ise Kanada’nın Hudson Körfezi’nde yaşanıyor. Buradaki yer çekimi, diğer yerlere göre daha düşüktür.

4. Dünya, ikinci bir uyduya sahip olabilir Dünya, ikinci bir uyduya sahip olabilir Bazı bilim adamları, gezegenimizin ikinci bir uyduya sahip olduğuna inanırlar. Araştırmaya göre, dünyanın etrafında dönen parçaların kozmik bir amacı yoktur ve sadece geçici uydulardır. Dünyanın yer çekimi alanının bazen oldukça büyük asteroitler çektiği düşünülür ve bu asteroitler, uzayın genişliğinde dolaşmaya gitmeden önce bir süre gezegenimizi takip etmeye devam ederler. 5. Aydaki depremler Aydaki depremler Aydaki depremler bilimsel bir fantezi değildir. Ancak, onlar gezegenimizde olduğu kadar sık ​​olmazlar ve genellikle uydunun çekirdeğine daha yakın olan derin bölgelerde olurlar. bilim adamları, bunun güneş ve dünya’nın çekim güçlerinden kaynaklandığına inanıyorlar. 6. Gizli altın Gizli altın Dünyadaki tüm altın yüzeye çıkarılırsa, bu altın miktarı gezegenimizi 48.7 santimetrelik bir tabaka ile kaplamak için yeterli olacaktır.

7. Dünyanın rengi mordur Dünyanın rengi mordur Maryland Üniversitesi’ndeki bir bilim adamı, bir süre önce gezegenimizin mor olduğunu söyledi. Eski mikroplar, klorofil yerine güneş ışığını işlemek için diğer molekülleri kullanabilirler. Bu moleküller mikroplara mor bir renk verebilir, bu nedenle tüm gezegenler mor olabilir. 8. Bilim adamları, yeni bir yaşanabilir gezegen keşfettiler Bilim adamları, yeni bir yaşanabilir gezegen keşfettiler HD 904790, gelecekte insanlar tarafından yaşanabilecek bir gezegenin adıdır. Gezegen, dünya ile aynı Samanyolu galaksisinde yer alır ve olağanüstü bir atmosfer, iklim, doğal kaynaklar ve hatta tatlı su gibi bir Dizi özelliğe sahiptir.