Hava Alanı Fıkrası

Genç iş adamı uçağa binmek üzere hava alanına gelir ve bilet kontrolü yapılan masaya giderek, elindeki valizleri teslim eder. Görevli;

– “Biletinizi alabilir miyim?” der. Adam biletini verir ve ekler;

– “Biletimden göreceğiniz gibi New York’a gidiyorum. Ancak, verdiğim yeşil valizin Londra’ya, mavi olanın da Paris’e gitmesini istiyorum” der. Görevli kız şaşkınlıkla;

– “Özür dilerim, ancak bunu yapmam mümkün değil”. Bunun üzerine genç adam;

– “Bunu duyduğuma çok sevindim. Geçen sene yapmıştınız da!”

BONUS FIKRA

ÇEVRECİLİK

Konferans sırasında arkadaş olan üç uzman birlikte tuvalete girerek ihtiyaç gidermişler. İşini ilk bitiren ellerini yıkadıktan sonra makineden peş peşe kurulama kağıtları alıp ellerini kurulamış. Tam 16 adet kağıt havlu harcamış. Arkadaşlarına dönmüş:

– Ben ODTÜ mezunuyum,bizim okulda önce temizlik öğretilir. İşini ikinci bitiren tek bir kağıt havlu çekmiş ve elini kurulamış. İkinci kişi diğerlerine dönmüş:

– Ben Bilkent mezunuyum,bize okulda çevreciliği öğrettiler. Çok kağıt harcamak çevreye zararlıdır? Üçüncü kişi ne ellerini yıkamış, ne kağıt almış. Kendisine şaşkın şaşkın bakan arkadaşlarına dönmüş:

– Ben Boğaziçi mezunuyum, biz elimize işemeyiz! :))

Kavga Ettuk

Temel üzgün üzgün kahveye gelip oturur.Cemal ne olduğunu sorunca açıklar:

-Fadime…yle kavga ettuk. Kalbini kırdum. Aslında o hakluydu. Cemal bir yol bulur:

-Hadi git de özür dile, gönlünü al.

Temel hemen gider. Bir süre sonra yine üzgün gelir. Cemal şaşırıp ne olduğunu sorunca:

-Cittum, sen hakliydun karicuğum deyip, özür diledum. O da sen hakliydun deyip özür diledu. Pen dedum hayur sen hakliydun, o dedi hayur sen hakliydun.

Yine kavga ettuk.. 🙂

Resimli Fıkra

Resimli Fıkra

Resimli Fıkra