Hamdolsun Fıkrası

Ateist bir adam bir gün ormanda geziyor ve etrafindaki güzelliklere bakiyormus. “Evrim ne özellikler yaratiyor!” diye düsünüp mest oluyormus. Birden arkasinda kocaman bir ayi belirmis ve onu kovalamaya baslamis. Adam bütün gücüyle kaçiyormus ama her arkasina bakista ayinin daha yaklasmis olduğunu fark ediyormuş. Dakikalarca süren bir kaçisin sonunda adamin ayagi yerdeki dala takilmis, ayi adamin üzerine atlamis, pençesini kaldirmis. Tam vurmaya hazirlanirken adam “ALLAHIM!!!” diye bagirmis.

Bir anda zaman durmus, ayi donmus, ormandaki nehir bile akmaz olmus. Bir anda orman kararmis ve gökyüzünden bir isik hüzmesi adamin üzerine parlamis. Çok derinden gelen ilahi “Yillarca bana inanmadin,yaratilisi kozmik bir kazaya bagladin, sana bu durumda yardim etmemi mi istiyorsun? Seni sevgili bir kulum mu saymaliyim?” demis.

Adam utanç içinde: Biliyorum bunca yildan sonra dindar biri olmayiistemem haksizlik,ama belki AYIYI dindar yapabilirsiniz.” demis. Ses: Peki.” diye karsilik vermis ve isik kaybolmus. Nehir tekrar akmaya baslamis.dönmüs. Ayi pençesini indirmis, iki pençesini de göge dogru çevirmis, ve konusmaya baslamis:

“ALLAHIM, senin rızkınla orucumu açıyorum, hamdolsun verdiğin nimetlere.

BONUS FIKRA

Ben Sandım Ki

Adamın birinin iki kulağı da yanmış! Doktorlar, neden yandığını sorunca :

– Ütüyü telefon zannettim, demiş. Doktorlar :

– Eee peki diğer kulağın nasıl yandı? deyince, adamda :

– Telefonla ambulans çağırmak istedim demiş…

Resimli Fıkra

Resimli Fıkra

Resimli Fıkra