Evlilik Yemini Fıkrası

Kilisede düğünün başlamasına çok az zaman var. Damat rahibin yanına yaklaşıp fısıldar:

– “Bakın. Size vereceğim $100 karşılığında evlilik yeminimiz de birtakım değişiklikler yapmanızı istiyorum.. Hani şu bana soracağınız:

‘Sonsuza dek seveceğinize, koruyacağınıza, sadık kalacağınıza yemin ediyor musunuz?’ kısmı var ya, onu metinden çıkarmanızı istiyorum.”

Rahip gülümseyerek başını sallar ve damat rahibin avucuna $100 sıkıştırıp içeri döner.

Ve düğün başlar, herkes yerini alır, gelin ve damat rahibin önünde buluşur ve yeminler okunmaya başlanır.

Sıra damadın yeminine gelince damadın gözleri hain hain parlar ve rahip damada sorar:

– “Eşinizin daima bir adim gerisinden yürüyeceğinize, her emrini ve dileğini yerine getireceğinize, her sabah kahvaltısını hazırlayıp ayağına kadar götüreceğinize, ve ikiniz de yaşadığınız sürece başka kadınlara yan gözle bile bakmayacağınıza yemin ediyor musunuz…?”

Tabi damadın bu beklenmedik is karşısında gözleri fal taşı gibi açılır. Sağa sola bakar, bir yutkunur.. ve kısık bir sesle:

– “E..eee.. evet efendim”

Ama tören sona erdikten sonra damat hışımla rahibin karşısına dikilir:

– “Bir anlaşma yaptığımızı sanıyordum!!!!”

Rahip gülümseyerek cevaplar:

– “Eşiniz daha iyi para verdi..”

BONUS FIKRA

Bizim Küçük Ali

Küçük Ali birinci sınıfa daha yeni başlamış. Öğretmenleri siz tuvalete gidebilir miyim?demeyin ayıp oluyor demiş. Ve bunun üzerine ıslık çalabilir miyim deyin demiş. Öğrenciler bunu kafasına iyice yerleştirmiş ve aradan iki gün geçmiş gecenin 1 inde bizim küçük Ali dedesine sormuş. Dede ıslık çalabilir miyim? Dedesi bu saatte ıslık çalıp ne yapacaksın demiş? Bizim küçük Ali ama çok geldi demiş iyi o zaman gel kulağıma çal demiş. Dedesi bir ansan kulağında bir sıcaklık hissetmiş ve dönmüş Ali oğlum ne yapıyorsun.

-Islık çalıyorum dedecim :))

Resimli Fıkra

Resimli Fıkra

Resimli Fıkra