EŞCİNSEL OLDUĞU İDDİA EDİLEN 10 TÜRK ÜNLÜ ! ŞOK OLACAKSINIZ..


1-) Tarkan Hakkında eşcinsel olduğuna yönelik dedikodular dolaşan ünlüleri sıraladığımız listenin başında şüphesiz Tarkan geliyor. Sesi, karakteri ve dış görünüşüyle kadın erkek herkesi kendine hayran bırakan Megastar Tarkan hakkında 2001 yılında erkeklerle çekindiği yarı çıplak (hatta yer yer tamamen çıplak) fotoğrafların basına sızması üzerine eşcinsel dedikoduları çıktı ve bu olay bir süre ülke magazin haberi olmaktan çıkıp ülke gündemini meşgul eden bir haber haline geldi. Fotoğrafların basına sızmasının ardından bir basın ordusunu karşısında bulan Tarkan: “Ne fotomontaj söz konusu ne de fotoğraf hilesi onlar. Evet, benim fotoğraflardaki. Ben yaşadığım hiçbir şeyden pişmanlık duymadım, utanç duymadım; dolayısıyla da inkar etmiyorum.” diyerek eleştirilere net bir yanıt vermekten kaçındı.Bu sözlerle bir kesim tarafından oldukça takdir edilse de diğer bir kesim tarafından oldukça büyük eleştirilerin de hedefi haline geldi. Megastarın bu demeci eşcinsel olduğu dedikodularına yönelik net bir yanıt olmasa da müziğinin gücü dedikodulara baskın geldi ve bu soru bir süreliğine unutuldu. 2005 yılında Tarkan’ın eski menajeri Alpay Aydın’ın yazdığı “Megamasal” adlı kitaptaki “Tarık” karakterinin şarkıcıya bir atıf olduğu düşüncesiyle dedikodular yeniden alevlendi. Kitaptaki Tarık karakteri Tarkan ile oldukça benzer geçmişe sahip ve kitap Tarık’ın düğün salonundan başlayıp starlığa giden hayat hikayesiyle birlikte eşcinsel ilişkilerini de anlatıyor.

2-) Murat Boz Magazin gündeminde eşcinsel olduğu dedikodularıyla yer bulan diğer bir ünlü ise Murat Boz. 2008 yılında bir konserine etekle çıkan Boz için eşcinsel dedikodularının fitilini ateşleyen bu olay uzun bir süre gündemde yer buldu. Katıldığı Saba Tümer’in programında gey misin sorusuna “Giydiğim etek maskülen bir etek” cevabını verip, iddiaları tam olarak reddetmeyen ünlü sanatçı 2012 yılında HT Magazin’e verdiği röportajda ise “Ben şarkı söyleyen bir adamım. Diyelim ki geyim ya da biseksüelim, bu neyi değiştirir? Hem bundan kime ne? Geyliği kötü bir yafta gibi görüp, prestij kaybı yaşatmak için söylüyorlar. Ama rahatsız olmuyorum. Çünkü gay olmanın bir sorun olduğunu düşünmüyorum.” diyerek eşcinsel olabileceği yönündeki soru işaretlerini kafamızdan tam olarak silmese de önemli olan sanatçının cinsel yöneliminden çok bu açıklamasıyla LGBT’lere destek verdiğini bilmek.

3-) Bendeniz Eşcinsel olduğu yönünde dedikodularla gündeme gelen diğer bir ünlü olan Bendeniz, lezbiyen olduğunun iddia edildiği 2002 yılında bir röportajında “lezbiyen misin?” sorusunu “İçimde yaşadığım şeyi henüz ben çözemedim.” diye yanıtladı. Bundan 3 yıl sonra başka bir röportajında sorulan “İçinizde yaşadığınız şeyi çözdünüz mü?” sorusuna ise “Sanırım hayatım boyunca bunu çözemeyeceğim.Çözen biri varsa gelsin karşıma. Kimse ne yaşayacağını bilemez. Bir kadın bir kadına; bir erkek bir erkeğe aşık olabilir” şeklinde bir yanıt vererek sorulara ne evet ne hayır demiş oluyor ama daha da önemlisi aşkı dar kalıplara sokmaya çalışmadığını ve hayatın renklerine kucak açtığını gösteriyor. Bu yanıtına karşılık lezbiyen ya da değil, içinizden keşke herkes onun gibi düşünebilse diye geçirdiniz değil mi?
4-) Özcan Deniz :Tarkan’ın eski sevgilisi onu eşcinsellikle alakasını anlamadığımız bir biçimde “sapına kadar erkek” olarak nitelerken, Özcan Deniz’in eski sevgilisi Şebnem Schafer ise tersi istikamette bir açıklama yapıp 2006 yılında katıldığı bir televizyon programında Deniz’in biseksüel olduğunu iddia etti. Bu programda bonus olarak Şenol İpek’in biseksüel olduğunu da iddia eden Schafer; Özcan Deniz’in çarpık ilişkiler yaşadığını belirtip “Ben ilişkilerine şahit olmadım ancak cep telefonlarına gelen mesajlardan haberdar oldum.” açıklamasını yaptı.Schafer dışında Özcan Deniz’in cinsel yönelimi hakkında bir iddia ortaya atan diğer bir isim ise Erol Köse oldu. Ünlüler hakkında attığı tweetlerle gündemde kalma çabasının bir parçası olarak Köse 2012 yılında bir tweet atarak Özcan Deniz’in gay olduğunu iddia etmiş, Özcan Deniz ise bu iddiayı “Sevgili Erol Köse, umut ediyor olabilirsin ama üzgünüm, değilim. Bir gün erkeklerden hoşlanmaya başlarsam ilk senden başlayacağım işe, sözüm söz.” diyerek yanıtlamıştı.Bu söylenenler doğrultusunda “Jennifer Simone Macide Şebnem Schäfer”a eşcinselliğin çarpık bir ilişki olmadığını ama bu düşüncesinin çarpık bir düşünce olduğunu ve homofobinin tedavi edilebilen bir hastalık olduğunu belirtelim.
5,6-) Kenan İmirzalıoğlu & Uğur Yücel :Magazin basınını bir süre oldukça meşgul eden bir diğer dedikodu ise bu kez iki kişiyi birden vurdu. 2004 yılında ortaya atılan iddialara göre Kenan İmirzalıoğlu ve Uğur Yücel aşk yaşıyordu ve daha da ileri giden dedikodular ikilinin Hollanda’da evlendiğine kadar gitti.İddiaların basına yansımasından iki ay sonra Kenan İmirzalioğlu’nun sevgilisi Zeynep Beşerler ve Uğur Yücel’in eşi Derya Alabora iddiaları reddetse de Uğur Yücel sadece “Bu dedikoduyu çıkaranı biliyorum” demekle yetindi. Kenan İmirzalıoğlu ise daha elle tutulur bir açıklama yaparak şunları söyledi: “Bu camiaya girdiğimde ‘playboy’ olarak anılmayayım diye kızlarla bile görüntülenmekten çekindim. Ben böyle davranırken çok kötü bir dedikodu yayıldı. Yanlış anlaşılmasın, kimseyi kınadığım falan yok. Kul hakkından korkarım. Olur ya, bir gün çocuğum olur ve o eşcinsel olabilir. Ama ben buyum be kardeşim. Hem öyle olsam niye saklayayım ki?”Yapılan haberlerin aslı nedir bilinmez ancak Uğur Yücel’in yönetmenliğini yaptığı “Yazı Tura” filminin vizyonda olduğu dönemde böyle haberlerin çıkması ve kendinden “emin” olduğunu belirten evli bir erkeğin başka bir erkekle evlendiği söylentisinin bizzat kendileri tarafından “unutturulmaması” bazı kesimler tarafından reklam kokan hareketler olarak yorumlanıyor.

7-) Kemal Doğulu:“Öğretmenler kadın, mühendisler erkek olur. Sesi güzel olanlar genelde siyahidir, zayıfsan ve güzel bir yüzün varsa model olmalısın.” E o halde modayla ilgileniyorsan ve marjinalsen kesin gaysindir. Bu klişelerden çok sıkılmadık mı?Bu çıkarımdan yola çıkarak eşcinsel olduğu iddia edilen İşte Benim Stilim jürisi Kemal Doğulu, bu dedikodulara bir yanıt vermese de Öykü Serter’le birliktelik yaşadığı iddiaları bunları bastırmaya yetti.Cinsel yönelimini bilemeyiz belki, ama bayan değil kadın muhabbetini ekranlara taşıyarak feminist söylemde tarafını belli etmesi onu sevme nedenlerimizden sadece biri.
8- Cem Adrian:4.5 oktavlık ses aralığına sahip sesine hayranlığımız bir yana, yıllardır eşcinsel olduğu iddialarıyla gündemden düşmeyen bir diğer ünlümüz de Cem Adrian.Adrian hakkındaki dedikoduları “Kadın sesiyle de şarkı söyleyen bir adam hakkında böyle bir yakıştırma çıkmaması mümkün mü?” diye açıklama yapmış, 2010 yılında çıkardığı Kayıp Çocuk Masalları albümünün kapağının eşcinselliği andırdığı sözleri üzerine de “eşcinselliği çağrıştırmasında bir sıkıntı yok” diyerek de eklemişti.Anladığımız kadarıyla Cem Adrian’ın hakkında çıkan dedikodularla sıkıntısı yok, onun sıkıntısı bir röportajında da bahsettiği gibi cinsel kimliklere takılı kalanlarla.
9-) Mabel Matiz :Eşcinsel olduğu dedikoduları kulaktan kulağa yayılan bir diğer ünlümüz de Mabel Matiz. Gerek marjinal duruşu, giyinişi, gerekse LGBT desteği sebebiyle dedikodu oklarının açık hedefi halinde Matiz.2014 yılındaki Onur Yürüyüşü’ne katılmasıyla dikkatleri üzerine çeken başarılı şarkıcı eşcinsel olarak lanse edilmesinin problem olmadığını, çünkü bunu rahatsız olacak bir konu olmadığını düşünüyor.“LGBT marşı olmayı fazlasıyla hak eden” bir şarkı olarak görülen Alaimisema şarkısı içinse “Ayrımcılığa karşı yazdığım bir şarkı; homofobi, transfobi, kadına yönelik şiddet ve pek çok şey onun konusunu oluşturuyor. LGBT marşı hissi uyandırdıysa ne mutlu.” yorumunu yapmıştı.
10-) Özlem Tekin :Mottosu “Şiddete karşı her kadın asker olmalı” olan, rock müziğinin sevilen şarkıcısı Özlem Tekin de eşcinsel olduğu iddia edilen ünlüler arasında yer alıyor. Yapılan bir röportaj sırasında muhabirin “Hep maskülen biri miydiniz?” sorusunu “İçimden gelen hep buydu” diyerek yanıtlayan Tekin, devamında ise “Hiç lezbiyen derler korkusu yaşamadınız mı?” sorusuna “Hayır hiç bir zaman. Ayrıca lezbiyen olmak neden korkutucu bir şey olsun ki!” cevabını vererek gönüllerimizi bu kez sesiyle değil, açık fikirliliğiyle fethetti.