En sıradışı doğum hikayelerine hazır olun! Doğmak için en tuhaf 5 yer


1- Ağaçta Doğdu! Bu hikaye antik bir tanrıçanın doğum öyküsüne benze de, tamamen gerçek. Bayan Cheindza 2000 yılında Mozambik sel suları ile kaplanınca timsahla dolu sulardan kaçmak için bir ağaca tırmandı.

2- McDonalds’ta Doğdu! (Anne, Hamile Olduğunu Bilmiyordu) Washington’daki bir McDonald’s şubesinde doğum yapan kadın hamile olduğunu bilmiyordu! Çoğu annenin çocuğuna hazırlık yapması için çok zamanı olur, ancak Danille Miller’ın yalnızca dakikaları vardı. Bayan miller, McDonalds’ta gece vardiyasındaydı. Birden fenalaşarak tuvalete girdi. Meslektaşı Jaynae Herrera da onun peşinden gitti. Herrera, ona iyi olup olmadığını sordu, ancak birşeylerin normal olmadığı belliydi. Miller acılar içinde kıvranıyor, titriyordu. Kadın tuvalette doğum yapınca şok geçirdi. Herrera hemen acil durum hattını aradı. Telefonun öbür ucundaki görevli doğum sırasında hamile kadına nasıl yardımcı olacağını anlattı ve bebeği hemen tuvaletten çıkarmalarını söyledi. 2.72kg doğan bebeğe annesi Austin adını verdi.

3- Trende Doğdu, Tuvalete Düştü! Dünyaya gelmek ve hayatta kalmak yeterince zor değilmiş gibi bir de doğar doğmaz tuvalete, oradan da tren raylarına düşmek inanılmayacak bir hikayeye zemin hazırlıyor. Ancak Hintli Bhuri Kalbi’nin kızına anlatacağı hikaye tam olarak bu. 7 aylık hamile olan Bhuri trenin tuvaletinde erken doğum yapacağını nereden bilebilirdi? Ne olduğunu anlayamadan bayılan kadın daha sonra muhabirlere, “Doğumum aniden gerçekleşti. Çocuğumun doğup tuvalet deliğinden düştüğünü fark edemedim,” dedi. Bhuri ayıldıktan sonra trendeki akrabalarına olanları anlattı. Tren hemen durduruldu ve görevliler yakındaki istasyonun rayları üzerinde bebeği canlı olarak buldu.

4- Meydanda Doğdu! Bir kadın New York’taki bir meydanda başarıyla doğum yaptı. Bebek, Central Park’taki izleyicilerin doktorları alkışlaması ile karşılandı. Olaya şahit olan izleyicilerden Lucille Nassery, iş yerinden kadının çığlıklarını duyabildiğini söyledi. 39 yaşındaki Elizabeth Brew kocası ile beraberken doğum yaptığı sırada hastanenin bir sokak ötesindeydi. 33 haftalık hamile olan kadının doğumunu yapan hastane görevlileri ve doktorları oldu. Meydanda 2kg ağırlığında kız çocuğu dünyaya getiren kadın hemen hastanenin doğumhanesine kaldırıldı. Orada da 2.4kg’lık bir erkek çocuğu doğurdu.
5- Postanede Doğdu! Sağlık görevlileri Cambridgeshire’daki postaneye yetişemeden sağlıklı bir bebek dünyaya geldi. Portekizli anne Sonia Marina Nascimento, postaneye kontör alma amacıyla geldiğinde bebek Dulce’yi doğurdu. Bebek hemen koli tartılarına kondu. 58 yaşındaki postane müdürü Paul Childs, “Bebeği koli tartısına koyduk. 2.34kg geldi,” dedi.