Çamaşırlarda Bu Hapı Kullanınca Sonuca Şaşıracaksınız

Lekeleri Çıkarmak İşkence Olmasın. Kıyafetinizdeki lekeleri çıkarırken bir taraftan canlılığını ve dokusunu bozma ihtimaliniz olduğu için ,kullanacağınız maddenin ne olduğu da çok önemlidir. Özelikle beyaz renkli kıyafetlerden leke çıkarmak çok zor olabiliyor. Ancak size vereceğimiz doğal yöntemlerle lekelerden kısa süre içerisinde kurtulabileceksiniz. İşte çamaşır makinenize eklediğinizde lekelerden eser bırakmayacak doğal ürünler… ASPİRİN Kulağa tuhaf gelse de aspirin beyazları yıkarken sıklıkla kullanılıyor. Aspirinin içinde yer alan asetilsalisilik asit kıyafetlerdeki lekeleri çıkarmakta çok iyi. Altı aspirini toz haline getirip suda karıştırın. Kıyafetlerinizi karışımın içinde 30 dakika bekletin. Son olarak çamaşır makinenizle kıyafetlerinizi her zamanki gibi yıkayın. Kıyafetinizdeki lekenin çıktığını göreceksiniz.

SİRKE LİMON Sirke, piyasadaki çoğu temizlik ürününden daha etkili… En güçlü lekeleri bile çıkarıyor ve kokuyu yok ediyor. Bununla da bitmedi. Sirke, beyaz renkli kıyafetlerin renklerinin solmasını önlüyor ve beyazlarınızı eski haline döndürüyor. Biraz sirke ve biraz limon suyunu karıştırın ve çamaşır makinenizin yumuşatıcı kısmına ekleyin. beyazlarınız daha da beyazlaşacak ve kıyafetleriniz harika kokacak! KARBONAT Çoğu kişi kıyafetlerini yıkarken karbonat kullanıyor ve işe yaradığını söylüyor.

Karbonat hem kıyafetlerinizi temizliyor hem de parlatıyor. 250 gram karbonat ve 1 litre suyu karıştırın. Lekeli kıyafetinizi karışımın içinde birkaç dakika bekletin. Ardından kıyafetlerinizi çamaşır makinesinde normal şekilde yıkayın.

Kıyafetlerinizin renginin ilk alındığı güne döndüğünü göreceksiniz.