Bu Kulübe İçin 4,5 TRİLYON Teklif Edildi! İçeri Girdikleri Zaman herkes Şaşırdı


Ariston Santos De Leon adındaki bir şehir keşifçisi bir gün şehirde gezerken bu terk edilmiş eski eve denk gelmiştir. İlk bakışta içerisinde hiçbir şeyin olmadığı düşünülen bu eski evin içerisinde aslında oldukça değerli bir tarih yatmaktadır.

Evin içerisine giren De Leon, ilk etapta yıpranmış mobilyalar, eskimiş perdeler ile karşılaşmıştır. Daha sonra kapalı dolapları aralayan De Leon insanlığa ve yaşama dair ufak tefek eşyalara rast gelmiştir. Eski kıyafetler, ayakkabılar ve duvardaki dini resimlerden De Leon bu gizemli evde bir kadının hayatının son anlarını geçiridiğini tahmin etmiştir.

Aynı zamanda De Leon evin çatı katında bir bavulun içerisinde eski gazeteler ve çok sayıda resim bulmuştur. Kimisi kağıtlara kimisi tablolara çizilmiş bu resim ve eskizler evin gerçek bir resim sanatçısına ait olduğunu kanıtlar niteliktedir.

Ancak resimleri görenlerin aklına ilk olarak böylesine değerli eserlerin neden sahipsiz, çürümeye bırakıldığı gelmektedir. Bu soruya da De Leon resimlerin kendisine ait olmadığı için almadığını ve ait olduğu yere yani eve bıraktığını söylemiştir. Ayrıca De Leon kadının ailesinden birilerinin gelip resimlere ve kadının değerli eşyalarına sahip çıkmasını umut ettiğini de dile getirmiştir.