BOĞAZ KANSERİ DİYE DOKTORA GİTTİ DOKTOR KORKUNÇ GERÇEĞİ AÇIKLADI


27 yaşındaki kadın boğaz ağrısı ve öksürük şikayetiyle doktora gidince soğuk algınlığı teşhisi konuldu. Gerçek, 6 ay sonra ortaya çıktı.

Daily Mail’de yayınlanan habere göre Heather Longdon isimli kadın, boğaz ağrısı ve öksürük şikayetiyle doktora gidince doktoru soğuk algınlığı teşhisi koydu. 6 boyunca aynı semptomlar devam edince sonunda 3. derece larenks kanseri teşhisi konuldu.

7 hafta tedavi gördükten sonra kanser temizlenmesine rağmen 4 ay sonra geri döndü. Gırtlağı alınan 27 yaşındaki kadının boğazı şiş kaldı ve belki de hiç konuşamayacak.Doktorlar enfeksiyon yüzünden Heather’ın yatağa bağlı kaldığını söyledi. Yüzündeki şişliği indirmek için şah damarına basınç uygulandı ancak damarları tekrar şişti.Genç kadın sürekli enfeksiyon kaptığı için cerrahlar müdahale edemiyor.

Bana uygun bir gırtlak için dünyanın öbür ucuna gidebilirim. Konuşabilenlere çok küçük bir şey gibi gelebilir ancak oğluma tekrar onu sevdiğimi söyleyebilirsem dünyalar benim olur.Ailesi Kaliforniya’da gırtlak naklini gerçekleştirebilecek bir doktor buldu.Ancak bütün bu süreç çok pahalı olacağı için yardımları bekliyorlar.Sigarada bulunan bazı kimyasal bileşenler, gırtlak hücrelerinin yapısını değiştirerek tümör oluşumuna zemin hazırlar.Sigarayı bıraktıktan 10-15 yıl sonra, sigara nedeniyle gırtlak kanserine yakalanma riski %60-70 oranında azalmaktadır. Gırtlak kanseri en çok 55-64 yaş arasında (%30 oranında) görülen bir kanser türüdür.