Ben Bunu Hak Edecek Ne Yaptım Fıkrası

3 adam ormanda giderken gizemli bir kapı görür ve meraklarını gidermek için o kapıdan içeri girerler. İçeri muhteşem güzellikte bir alemdir. Keşke hep burada kalabilsek diye düşünürlerken aniden bir peri gelir ve onlara der ki:

– “Burada yaşamak için tek kural var, ördekleri ezmiyeceksiniz…”

Adamlar bir şey anlamaz ama içeride gezerken bir bakarlar ki, her taraf ördeklerle dolu adım atacak yer yok. İçlerinden biri yanlışlıkla bir ördeğin üstüne basar, anında bir peri gelir yanında da görüp görebileceğiniz en çirkin kadın. Peri adama der ki:

– “Sen ördeklerden birini ezdin, ceza olarak bu kadınla seni sonsuza kadar birbirinize bağlıyorum.” …ve peri onları zincirle birbirlerine bağladıktan sonra gider. İkinci gün adamlardan biri daha yanlışlıkla bir ördeğe basar. Hemen peri çok çirkin bir kadınla gelir ve zincirle ikisini birbirine bağlar. Üçüncü adam tek başına kalır. Arkadaşlarının başına geleni gördüğü için ördeklere basmadan etrafı dolaşmaya başlar. Aylar geçer ve adam tek bir ördeği ezmemiştir. Bir gün bakar ki peri ona doğru geliyor, yanında da son derece güzel ve seksi bir kadın. Peri hiçbir şey söylemeden adamı bu kadınla birbirlerine zincirler ve gider. Adam bu işe çok şaşırır ama çok da sevinir:

– “Bunu hakedecek ne yaptım acaba?” Kadın cevap verir:

– “Onu bilmem ama ben bugün bir ördek ezdim…”

BONUS FIKRA

MEKTUP

Delinin biri hastane bahçesinin bir köşesinde oturmuş elinde bir mektup saatlerce mektuba bakıyormuş. Bunu fark eden başka deli yanına yaklaşarak:

– “Merhaba kardeş uzaktan seni seyrediyorum saatlerce mektup okuyorsun kimden?”

– “Eski bir arkadaşımdan kendisini çok severdim.”

Mektubu merak eden öbür deli yan taraftan bir göz atar:

– “Ama bu mektup boş hiç birşey yok.?”

Metubu okuyan deli:

– “Arkadaşımla üç senedir küsüm.”

Resimli Fıkra 

Resimli Fıkra 

Resimli Fıkra