Bebek Pudrasının Bu Kullanım Alanlarına Çok Şaşıracak ve Uygulamak İsteyeceksiniz


1- Koltuk Altı Terleme Sorunu İçin Bebek Pudrası Ter ile mücadele de en iyi çözüm diyebilirim bebek pudrası için. Her duştan sonra, mutlaka bebek pudrası kullanın derim. Kullanılan pudra, koltuk altında oluşan teri emerek kokuyu engeller. Koltuk altının kuru kalmasını sağlar. Diğer yandan, cildinizi yatıştırmak ve yumuşatmak için tıraş sonrasında da bebek pudrası kullanabilirsiniz. 2- Yağlı Saçlar İçin Bebek Pudrası Bilindiği üzere yağlı saçların bakımı oldukça zordur. Yağlı saçları sıklıkla yıkamamak gerekir. Saçlardaki nemi emmesi için kullanabileceğiniz en uygun ürünlerden biri de bebek pudrası diyebiliriz. Yapmanız gereken tek şey, avucunuza yada bir tabağın içerisine bebek pudrasından bir miktar dökerek saç fırçasını pudraya değdirin ve saçlarınızı diplerinize geçecek şekilde tarayın.

3- Makyaj Sabitlemede Bebek Pudrası Makyaj sabitlemek için bebek pudrası yaygın kullanımlardan biridir. Bunun için de makyaj sonrası küçük fırça yardımıyla bebek pudrasını yüzünüze sürerek kolayca uygulayabilirsiniz. Aynı şekilde bebek pudrası yardımıyla cildinizin parlamasının önüne geçmeniz oldukça mümkün. 4- Daha Hacimli Kirpikler İçin Bebek Pudrası Bebek pudrasının makyajdaki kullanım alanları oldukça fazla diyebiliriz. Bunlardan biri de kirpikler. Bebek pudrası, kirpikleri olduğundan daha hacimli göstermek konusunda yardımcıdır. Bunun için, rimeli önce bir kat sürüyorsunuz, sonra da bir rimel fırçası ile tüm kirpiklerinize bebek pudrası sürüyorsunuz. Ardından da hemen ikinci kat rimeli sürüyorsunuz. 5- Koku ve Teri Önlemek İçin Bebek Pudrası Özellikle de spor sonrası, spor ayakkabılarda oluşabilecek kokuları, içerisine bebek pudrası koyarak almak mümkün. Aynı şekilde, özellikle kapalı ayakkabıları çorapsız şekilde giyeceğiniz zamanlarda, ayağınıza bir miktar bebek pudrası sürerseniz, terlemenin ve kokunun önüne kolayca geçmiş olursunuz.

6- Oluşan Yağ Lekeleri İçin Bebek Pudrası Giysi üzerindeki yağ lekeleri için bebek pudrası kullanabilirsiniz. Öncelikle bir kağıt havlu ile yağ lekesi dökülen yerdeki fazla yağı almakla başlayın işleme. Ardından da lekenin üzerini kaplayacak şekilde bebek pudrasını iyice dökün ve bir süre bekleyin. Böylece giysi üzerindeki fazla yağı bebek pudrası iyice emecektir. Yıkamaya atmadan önce bebek pudrasının fazlasını temizledikten sonra giysinizi yıkamalısınız. 7- Takıları Çözmek İçin Bebek Pudrası Evet hanımlar karışan takılar ve bizim sinir sistemimizi zorlayan karmaşık kolyeleri çözmek için de bebek pudrası kullanılabiliyormuş. Ben de bu bilgiyi oldukça yeni öğrendim. Daha denemedim ancak aranızda deneyen varsa paylaşmasını rica ederim. Aldığım bilgilere göre, düğüm olan bölgeye biraz pudra dökerek elinizle gevşetmenin yeterli olacağını düğümün kolayca açılacağını söyleyebilirim. Ayrıca, bebek pudrasının rengi solmuş takılarda canlılık kazandırmak için birebir olduğu da söylentiler arasında. 8- Yataklarınız İçin Bebek Pudrası Yazın serinlemek için yattığınız yataktaki nevresimlere biraz bebek pudrası serpin, hem oda güzel kokacak, hem de teninize değen bebek pudraları size ferahlık hissi verecektir.