ASPİRİN İLE İSTENMEYEN TÜYLERİNİZDEN KURTULUN.. İŞTE KESİN ÇÖZÜM !

ASPİRİN İLE İSTENMEYEN TÜYLERİNİZDEN KURTULUN.. İŞTE KESİN ÇÖZÜM !
İlk Yöntemimiz: Limon-aspirin Maskesi Bu maskede bir kaşık aspirinve bir adet limon yeterlidir. Limon suyu ile aspirini karıştırıp yüzünüze uygulayın. Uygulamadan önce yüzünüzü ılık su ile temizleyin ve yarı nemli kalana kadar kurulayın. Bu masketi haftada üç kez uygulamak tüylerinizin zamanla dökülmesi için yeterlidir.

İkinci Doğal Yöntemimiz : Limon Suyu ve Bal Maskesi 1’e 4 oranında limon suyu ve balı karıştırın. (Yani 1 kaşık limon suyuna 4 kaşık bal) . Temiz bir pamuk kullanarak yüzünüzdeki tüylü kısımlara nazikçe uygulayın. Yarım saat bekleyin ve sonra durulayın. İlk zamanlar etkisini göremeyebilirsiniz. Haftada en az 2 kez uygulamalısınız.

Üçüncü Doğal Yöntemimiz : Süt ve Zerdeçal Maskesi Bu doğal epilasyon yöntemi en eski ve en bilinen etkili tüy dökme maskelerinden biridir. Kullanımı antik çağlara kadar dayanmaktadır. Yapımınde ise 3 kaşık süt ve 3 kaşık zerdeçalı kullanılır. Bu malzemeleri güzelce karıştırın. Macun kıvamına geldiğinde yüzünüze yavaşça sürünüz. Yirmi dakika yüzünüzde beklettikten sonra durulayın. Etkisini görmek için haftada en az iki kez uygulamalısınız.

 

Dünyaca ünlü sağlık dergisi Men’s Health’in, uzman görüşlerine başvurarak yaptığı bir derlemede faydaları saymakla bitirilemeyen Aspirini’nin iyileştirici etki yaptığı belirlenen 12 yeni hastalık daha masaya yatırıldı. Amerikan Kalp Vakfı’nın sözcüsü olan ve Mayo Clinic’te ilaç uzmanı olarak görev yapan Dr.Gerald Fletcher, “Bu kadar farklı amaçlarla kullanılabilecek başka bir ilaç yok. Hala Aspirin’in yeni faydalarini bulmaya devam ediyoruz” diyor.Birkaç tablet Aspirin’i ezip toz haline getirin. Elde ettiğiniz tozu bir miktar nemlendiriciyle karıştırıp kaşınan bölgeye sürün. Bu losyon Aspirin’in cilde nüfuz etmesini sağlayacak ve kaşıntıyı durduracaktır.İspanyol bilimadamlarının yaptığı bir araştırma, Aspirin’in yüksek tansiyona iyi geldiğini ortaya koydu. Her gün alınan 100 miligram aspirin büyük ve küçük tansiyonu belirgin oranda düşürüyor.Yazın bir anda korunmasız olarak güneşin altında kalmaktan kaynaklanan yanıklar bir hayli can yakıcıdır ve ardından cildin kabarcıklar şeklinde su toplamasına neden olur. Ancak çok fazla güneş altında kaldıktan en az bir-iki saat sonra alınacak iki adet Aspirin hem yanmayı hem de cildin su toplanmasını azaltır.Günde en az 75 miligram Aspirin almak kanı inceltip damar iltihaplanmasını önleyerek kalp hastalıkları riskini yüzde 30 oranında düşürebiliyor. Göğüs ağrısı hissedildiğinde bir Aspirin çignemek, olası kalp krizini bastan önlemeye yardımcı oluyor ve kriz geçirilmişse bile bunun yarattığı tahribatı azaltıyor.