Amca De Bakiim Fıkrası

Adamın biri Kadıköy”de gezerken birinin papağan sattığını görmüş.

-Evladım bunlar konuşur mu?, demiş.

-Tabi amcacığım, demiş.

-Bir tane bana ver, demiş. Ne kadar? Satıcı :

-Üç milyon, demiş. Adam almış eve getirmiş masanın üzerine koymuş. Bakıyım demiş papağandan ses yok. Defalarca tekrarlamış ses yok kızmış ve tüylerini çekerek :

-Amca de bakıyım! Papağandan yine ses yok. Masa tüy dolmuş papağan konuşmamış. Sinirlenip bunu tuttuğu gibi kümese atmış. Ertesi gün yumurta için kümese gittiğinde ne görsün her yer tüy. Tilki diye yavaş yavaş ilerlemiş bide bakmış ki papağan tavukların tüylerini gagasıyla çekerek tavuklara :

-Amca de bakıyım, diyor.

BONUS FIKRA

Emir Erim Özcan

Askerde komutan emir eri Özcan’a seslenmiş :

– Çabuk bana bir lazer yazıcı getirin… Emir eri Özcan gitmiş ve bir askerle geri dönmüş. Komutan :

– Bu ne oğlum? Ben senden ne istedim, sen ne getirdin?

Özcan kendinden emin :

– Lazer yazıcı istediniz ben de getirdim komutanım…

– Nasıl yani oğlum? Hiçbir şey anlamadım?

– Şöyle oluyor komutanım, Bu arkadaş Temel. Hem Laz hem de er. Ve askerde görevi yazıcılık komutanım… Anlaşılmayacak bir şey yok yani…

Palavracı Komutan

Temel ve Dursun paraşüt eğitimlerini tamamladıktan sonra ilk atlayışları için havalanırlar. Makul seviyeye geldiklerinde komutanları son kontrolleri yapıp, “atladıktan bir süre sonra paraşütün sağ tarafındaki ipi çekin paraşütleriniz açılacaktır. Şayet açılmazsa hiç telaşa kapılmayın, sol tarafta yedek paraşütün ipi var onu çekin sorun kalmaz… İndiğinizde sizi bir jip bekliyor olacak, sizi karargaha geri götürecek” der. Temel ve Dursun korkarak da olsa atlamışlar. Heyecanla sağ taraftaki iplerine asılmışlar. Tık yok… Taş gibi düşüyorlar. Hemen sol taraftaki iplere asılmışlar ama paraşütler yine açılmamış. Temel bunun üzerine bağırmaya başlamış :

– Ula bu komutanun hiçbir deduğu çıkmayi… Hele bir de aşağuda jip yoksa o zaman komutanun benden çekeceğu var daa…

Resimli Fıkra

Resimli Fıkra

Resimli Fıkra